Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów
Wydarzenia

08.08.2018 RODO
Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów RP dostosowała procesy przetwarzania danych osobowych do nowych zasad RODO
więcej »

31.01.2018 Terminy egzaminów i opłaty na 2018r.
Krajowa Komisja Kwalifikacyjna ustaliła terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w roku 2018.
więcej »

19.12.2016 Opłaty w roku 2018
Krajowa Rada Izby Architektów w dniu 11 października 2017 r. ustaliła miesięczną wysokość składki członkowskiej obowiązującej w Izbie Architektów RP w roku 2018.
więcej »

17.05.2014 Porady prawne
Porady prawne dla członków Izby udzielane są ustnie przez prawników ZPOIARP, po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania w biurze ZPOIARP (tel. 91 434 74 64)

wszystkie »

Wyszukiwanie informacji
Newsletter

Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego
Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

Informacje

START » Informacje » Informacje

Informację opublikowano: 20.06.2014 | Aktualizacja: 20.06.2014
Program edukacyjny dla młodzieży "KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI"

program edukacyjny dla młodzieży
KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI
w roku szkolnym 2013/2014

realizowany przez
ZACHODNIOPOMORSKĄ OKRĘGOWĄ IZBĘ ARCHITEKTÓW RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Koordynator programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni
Aleksandra Hamberg-Federowicz ? Sekretarz Rady ZPOIA RP

Wstęp.
Z inicjatywy Krajowej Izby Architektów RP opracowany został program edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, pn. "Kształtowanie przestrzeni" . Celem programu jest uwrażliwienie młodych ludzi na zagadnienia kulturowe i przestrzenne, rozbudzenie zainteresowań problematyką ładu przestrzennego i architektury, widząc w nich przyszłych projektantów, inwestorów i odbiorców architektury.

IA RP, z udziałem koordynatora krajowego arch. Małgorzaty Gruszki, przygotowała  materiały szkoleniowe oraz zorganizowała warsztaty dla nauczycieli, którzy wyrazili chęć realizacji programu. Do wdrażania programu na obszarze działania poszczególnych Izb Okręgowych powołani zostali koordynatorzy wojewódzcy. Koordynatorem z ramienia ZPOIA RP została kol. Aleksandra Hamberg-Federowicz.

W roku szkolnym 2013/2014 do udziału w programie zgłosiło się 65 szkół w skali kraju, w tym 5 szkół ze Szczecina. Udział szczecińskich placówek był możliwy dzięki współpracy ZPOIA RP z Urzędem Miasta Szczecin, a zwłaszcza wsparciu idei przez vice-Prezydentów Miasta ? Piotra Mynca i Krzysztofa Soskę.

Uroczysta inauguracja szczecińskiego pilotażu miała miejsce 7 stycznia 2014 r. w I LO w Szczecinie - po czym nastąpił czas realizacji zadań w poszczególnych szkołach. Zajęcia prowadzili nauczyciele wspierani przez koordynatora ? a także architektów ZPOIA, którzy przygotowali wykłady i spotkanie z młodzieżą w siedzibie Izby. ZPOIA zakupiła i przekazała materiały plastyczne do zajęć, oraz ufundowała upominki dla wszystkich uczestników.

Podsumowaniem szczecińskiego pilotażu było spotkanie uczestników programu, przedstawicieli ZPOIA i władz Miasta połączone z prezentacją działań uczniów i wystawą ich prac w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecina. Prace pokazały niezwykłe zaangażowanie i kreatywność w realizacji zadań.
Mamy nadzieję, że udział niemal 150 uczniów w tym przedsięwzięciu jest bardzo dobrym początkiem dla przyszłych działań edukacyjnych.

Krajowa Izba ogłosiła konkurs dla uczestników programu, pn. "Moja ulica i ja", w ramach którego zespoły przygotowały film  o swoich działaniach o otoczeniu szkoły. Miło nam poinformować, iż aż trzy zespoły ze Szczecina wzięły udział w konkursie, a jeden uzyskał wyróżnienie. Nagrodzona została grupa uczniów z Gimnazjum nr 32 w ZSO nr 2 w Szczecinie, pracująca pod nadzorem nauczyciela, pani Karoliny Nowaczyk, która przygotowała pracę dotycząca reklamy w mieście. Gala z rozdaniem nagród odbędzie się 24 czerwca br. w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

https://www.youtube.com/watch?v=PSYI8OtYIec

Aleksandra Hamberg - Federowicz
Sekretarz Rady ZPOIA RP
Koordynato programu

 
  Drukuj stronę Drukuj stronę
Załączniki (1 dokument):
Udostępnij na:
© 2005 SARP Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone. Code & Design: Krzysztof Suszka