Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów
Wydarzenia

19.12.2016 Opłaty w roku 2017
Krajowa Rada Izby Architektów w dniu 16 listopada 2016 r. ustaliła miesięczną wysokość składki członkowskiej obowiązującej w Izbie Architektów RP w roku 2017 na kwotę 78,00 zł (siedemdziesiąt osiem złotych i 00/100).
więcej »

19.12.2016 Terminy egzaminów i opłaty na 2017r.
Krajowa Komisja Kwalifikacyjna ustaliła terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w roku 2017.
więcej »

wszystkie »

Wyszukiwanie informacji
Newsletter

Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego
Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

Informacje

START » Informacje » Informacje

Informację opublikowano: 05.08.2015 | Aktualizacja: 05.08.2015
Nagroda dla studentów ZPUT

Studenci Wydziału Budownictwa i Architektury kierunku architektura Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie Urszula Chomiak, Paweł Potemkowski i Paulina Frączak zdobyli wyróżnienie honorowe w studenckim konkursie architektonicznym organizowanym przez ARCHMEDIUM. Zwyciężyła praca studentów z Politechniki Mediolańskiej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się m. in. prace studentów z Cornell University, University of Waterloo, McGill University, Universidado Anhuac Mexico.

Tematem konkursu był projekt koncepcyjny basenu w macedońskim mieście Ochryda (Охрид, Ohrid). Ochryda  jest jednym z najcenniejszych miast półwyspu bałkańskiego, posiadającym unikatowy zespół stromiejski wpisany w 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W pobliskim jeziorze odbywa się znany na całym świecie Ohrid Swimming Marathon.

Główną ideą pracy szczecińskich studentów było połączenie budynku z plażą oraz arterią komunikacyjną. Zrealizowano ją poprzez wprowadzenie systemu plażowych punków widokowych łączących plażę z dachem budynku, stanowiącym przedłużenie przestrzeni rekreacyjnej.   

Praca została zrealizowana pod kierunkiem dr Krzysztofa Bizio w ramach przedmiotu Projektowanie architektury budynków użyteczności publicznej na studiach drugiego stopnia w semestrze drugim, w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania kierowanej przez prof. Adama M. Szymskiego.

Pełne wyniki konkursu dostępne na: http://student.archmedium.com/en/competition/owc/results/

kliknij, aby powiększyć
 
  Drukuj stronę Drukuj stronę
Udostępnij na:
© 2005 SARP Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone. Code & Design: Krzysztof Suszka