Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów
Wydarzenia

08.08.2018 RODO
Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów RP dostosowała procesy przetwarzania danych osobowych do nowych zasad RODO
więcej »

31.01.2018 Terminy egzaminów i opłaty na 2018r.
Krajowa Komisja Kwalifikacyjna ustaliła terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w roku 2018.
więcej »

19.12.2016 Opłaty w roku 2018
Krajowa Rada Izby Architektów w dniu 11 października 2017 r. ustaliła miesięczną wysokość składki członkowskiej obowiązującej w Izbie Architektów RP w roku 2018.
więcej »

17.05.2014 Porady prawne
Porady prawne dla członków Izby udzielane są ustnie przez prawników ZPOIARP, po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania w biurze ZPOIARP (tel. 91 434 74 64)

wszystkie »

Wyszukiwanie informacji
Newsletter

Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego
Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

Informacje

START » Informacje » Informacje

Informację opublikowano: 25.08.2015 | Aktualizacja: 25.08.2015
Wizyta w firmie SANITEC-KOŁO we Włocławku

W dniach 06 – 08 sierpnia grupa naszych koleżanek i kolegów miała okazję zwiedzić Fabrykę Ceramiki Sanitarnej  SANITEC-KOŁO  we Włocławku.

Firma Koło istnieje już od 50 lat. W ciągu całego tego okresu, przedsiębiorstwo dzięki konsekwentnemu dążeniu do produkowania wyrobów najwyższej jakości, wyrobiło sobie pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży wyposażenia łazienek. Od 1993 roku, KOŁO związane jest z międzynarodowa grupą Sanitec. Rezultatem tego połączenia były przemiany wzmacniające dynamiczny rozwój firmy. W tym roku – 2015, grupa Sanitec i jej marki stały się częścią Grupy Geberit. Kolejna zmiana właścicielska stwarza szanse dalszego rozwoju.

Fabrykę odwiedziliśmy na zaproszenie Pana Adriana Burzyka, Dyrektora d/s Sprzedaży, oraz Pana Pawła Chojnackiego, Przedstawiciela Handlowego.

W czasie pobytu mieliśmy okazję zapoznać się z procesem produkcji i zawiłymi tajnikami procesu technologicznego. Po halach produkcyjnych oprowadzał nas Pan Andrzej Biesiada, Dyrektor d/s Jakości.


W procesie produkcji przykłada się szczególną wagę do zachowania bardzo wysokich standardów jakości. Ze względu na materiały  które są stosowane w procesie wytwarzania ceramiki, kontrola i nadzór na każdym etapie procesy technologicznego, ma decydujące znaczenie w uzyskaniu oczekiwanej jakości wyrobów. Przy każdym ciągu technologicznym jest stanowisko kontroli, gdzie są prezentowane wyroby wzorcowe oraz jest szczegółowo opisana procedura oceny produktu.

Najbardziej newralgiczne punkty procesu technologicznego są nadzorowane przez laboratorium.

Praca w tym zakładzie wymaga od wszystkich pracowników wysokich kwalifikacji, praktyki i artystycznej precyzji.

W czasie naszej wizyty mieliśmy również okazję zapoznać się ze strategią rozwoju firmy, gdzie kładzie się bardzo duży nacisk na wdrażanie produktów pro-ekologicznych. Jednym z takich produktów jest miska ustępowa RIMFREE oraz inne miski ustępowe zaprojektowane w taki sposób, by zmniejszyć zużycie wody przy spłukiwaniu.
Kolejny interesujący aspekt działalności Sanitec-Koło, to organizowane od wielu lat otwarte konkursy na projekty koncepcji toalet publicznych. Konkursy te są skierowane do projektantów debiutujących w zawodzie architekta. Choć temat wydaje się bardzo banalny, to rezultaty są naprawdę interesujące, a powstałe na podstawie prac konkursowych realizacje, godne są rozpropagowania. Takim przykładem jest toaleta publiczna przy Stadionie Narodowym w Warszawie.
Tą część spotkania przygotował i poprowadził Pan Maciej Miszkiewicz, Specjalista ds. Szkoleń Sanitec Koło.

W czasie naszego wyjazdu pogoda dopisała i spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy naszym Gospodarzą za zaproszenie i gościnność, którą okazano nam podczas naszego pobytu.

 
  Drukuj stronę Drukuj stronę
Udostępnij na:
© 2005 SARP Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone. Code & Design: Krzysztof Suszka