Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów
Wydarzenia

08.08.2018 RODO
Zachodniopomorska Okręgowa Izba Architektów RP dostosowała procesy przetwarzania danych osobowych do nowych zasad RODO
więcej »

31.01.2018 Terminy egzaminów i opłaty na 2018r.
Krajowa Komisja Kwalifikacyjna ustaliła terminy egzaminów na uprawnienia budowlane w roku 2018.
więcej »

19.12.2016 Opłaty w roku 2018
Krajowa Rada Izby Architektów w dniu 11 października 2017 r. ustaliła miesięczną wysokość składki członkowskiej obowiązującej w Izbie Architektów RP w roku 2018.
więcej »

17.05.2014 Porady prawne
Porady prawne dla członków Izby udzielane są ustnie przez prawników ZPOIARP, po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania w biurze ZPOIARP (tel. 91 434 74 64)

wszystkie »

Wyszukiwanie informacji
Newsletter

Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego
Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego

Informacje

START » Informacje » Informacje

Informację opublikowano: 21.07.2008 | Aktualizacja: 21.07.2008
Regionalne spotkania konsultacyjne

Informujemy, że w związku z przygotowaniem przez Ministerstwo Infrastruktury projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennymi i niektórych innych ustaw w dniu 22.VII.2008 r. w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich (ul. Korsarzy 1, Sala Księcia Bogusława) w godz. 14.30-17.00 odbędzie się regionalne spotkanie konsultacyjne. Konsultacje społeczne są organizowane wspólnie przez Ministerstwo Infrastruktury, Urzędy Wojewódzkie i Urzędy Marszałkowskie właściwe dla danego województwa. Ze strony Ministerstwa Infrastruktury w spotkaniach weźmie udział Pan Olgierd Dziekoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania legislacyjne, które uwzględniają potrzebę usprawnienia procesu inwestycyjnego w budownictwie i likwidacji odnośnych barier o charakterze biurokratycznym. W konsultacjach tych wezmą udział przedstawiciele zainteresowanych środowisk zawodowych (architekci, urbaniści, przedstawiciele firm developerskich), samorządowcy oraz reprezentanci lokalnej administracji szczebla rządowego. Sformułowane w trakcie tych konsultacji opinie i uwagi zostaną uwzględnione w trakcie dyskusji nad ostatecznym kształtem wspomnianych powyżej rozwiązań ustawowych przed ich ostateczną redakcją jako projektu rządowego.

Gospodarzami spotkania będą:
Pan Marcin Zydorowicz- Wojewoda Zachodniopomorski
Pan Władysław Husejko- Marszałek Zachodniopomorski

 
  Drukuj stronę Drukuj stronę
Udostępnij na:
© 2005 SARP Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone. Code & Design: Krzysztof Suszka