Facebook
szkola_architektury-czwarta_dyskusja_z_cyklu_wartosci_w_architekturze_miesiecznika_„architekt.
Dodano: 08 pa 2021 | Aktualizacja: 08 pa 2021 11:59:02 Wydarzenia

Szkoła architektury - czwarta dyskusja z cyklu Wartości w architekturze miesięcznika „Architektura-murator”

Miesięcznik „Architektura-murator” wraz z serwisem Architektura.murator.pl zapraszają po wakacyjnej przerwie na czwarte spotkanie z wybitnymi osobowościami architektury, które odbędzie się w ramach cyklu Wartości w architekturze, zainicjowanego przez Ewę P. Porębską – redaktor naczelną miesięcznika „Architektura-murator”.

W spotkaniu zatytułowanym Szkoła architektury wezmą udział cenieni, doświadczeni dydaktycy: Magdalena Kozień-Woźniak – dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Jerzy Łątka – wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Gabriela Rembarz – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, a poprowadzi je Hubert Trammer – architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, przez wiele lat nauczyciel akademicki na Politechnice Lubelskiej.  

Dyskusja odbędzie się 21 października o godzinie 12.00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Współorganizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa. 

Tematyka dyskusji: Jak i czego uczyć? Technika, teoria, praktyka. Jak wygląda, a jak powinien wyglądać proces kształcenia na polskich uczelniach, by młodzi architekci i architektki nabyli właściwych umiejętności, wiedzy oraz rozumieli wyzwania stojące przed współczesną architekturą?

Więcej informacji na temat cyklu spotkań „Wartości w architekturze” oraz rejestracja na stronie:
wartosciwarchitekturze.pl

W spotkaniu wezmą udział:
Prowadzący:
Hubert Trammer – architekt, publicysta, uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, nauczyciel na Politechnice Lubelskiej, współpracownik Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, ekspert nominujący do Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe.

Goście:
Magdalena Kozień-Woźniak – dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, członek Rady Doskonałości Naukowej, przewodnicząca Rady Naukowej WAPK. W pracy naukowej, dydaktycznej i twórczej zajmuje się kształtowaniem współczesnych obiektów muzealnych i teatralnych. Jest wspólniczką w pracowni Kozień Architekci.

Jerzy Łątka – architekt, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wykładał również na TU Delft i TU Darmstadt. Opiekun Koła Naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego oraz czasopisma studenckiego „Format E-1” na WA PWr. W 2017 r. został wybrany na jednego z 30 Kreatywnych Wrocławia.

Gabriela Rembarz – architektka i urbanistka, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Pracę naukowo-dydaktyczną łączy z praktyką projektową poświęconą problematyce przestrzeni publicznej. Jest członkinią DASL Deutsche Akademie für Städtebau und Landesplanung oraz światowej organizacji urbanistów ISOCARP.

Transmisja online ze spotkania będzie prowadzona na stronie:
wartosciwarchitekturze.pl

Zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w spotkaniu, w tym możliwością zadawania pytań uczestnikom dyskusji, zachęcamy do kontaktu z redakcją: architektura_foto@grupazpr.pl.

Załączniki:

Ta strona korzysta z plików cookies oraz technologii local storage, w celu podniesienia komfortu użytkownia strony. Szczegóły znajedziesz w naszej polityce prywatności oraz w informacji o sposobie przetwarzania danych osobowych (RODO).
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z tej strony wyrażasz na to zgodę.