Facebook
ubezpieczenia_oc.
Dodano: 15 maj 2020 | Aktualizacja: 24 mar 2021 14:11:58 Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenia OC

Zgodnie z ustawą, każdy członek izby samorządu zawodowego podlega obowiązkowi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą wynikać w związku z wykonaniem samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Członkowie Izby Architektów mogą skorzystać z oferty ubezpieczenia, przygotowanej w porozumieniu z Krajową Izbą Architektów, dostępnego ze strony internetowej IARP. Ubezpieczenie wymaga corocznego wznowienia. 

Elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na został udostępniony w systemie IARP. Nieprzekraczalnym terminem składania wniosków jest 14 kwietnia.

Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony. To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej, za pokrycie ewentualnych roszczeń, oraz możliwość nałożenia kary za brak polisy OC zawodowej architekta przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dlatego zachowanie ciągłości ubezpieczenia jest tak istotne.

Prowadzisz jednoosobową działalność? Skorzystaj z promocji

W ofercie przygotowanej dla Izby Architektów, Architekci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zawrzeć dodatkową polisę OC pracowni projektowej (do sumy 250 tys. zł) z 50% rabatem. Dodatkowo otrzyma także 15% zniżki na OC obowiązkowe. Z rabatu można skorzystać wyłącznie przy składaniu wniosku o zawarcie polisy obowiązkowej.

Jesteś inżynierem, wykonujesz świadectwa charakterystyki energetycznej budynków? Wykup ochronę za 10 zł

Architekci, którzy wykonują świadectwa charakterystyki energetycznej budynków mogą wykupić ochronę tych czynności w ramach polisy obowiązkowej za 10 zł. Podobnie jest w przypadku członków IARP należących jednocześnie do PIIB - mogą oni od razu wykupić obowiązkowe OC inżyniera budownictwa, również za symboliczną kwotę 10 zł za rok.

Zanim wznowisz - ureguluj zaległości

Przed wznowieniem polisy należy sprawdzić, czy nie ma zaległości w płatnościach i w razie potrzeby uregulować je. W przeciwnym razie system uniemożliwi złożenie wniosku. Saldo można sprawdzić na swoim indywidualnym koncie na stronie www.izbaarchitektow.pl, w zakładce Ubezpieczenia.

Informacji o stanie salda udzielą także konsultanci iExpert.pl, dostępni pod numerem tel. 22 100 26 08 lub drogą e-mail: marta.smukowska@iexpert.pl

Jak złożyć wniosek w 5 krokach:

  1. Zaloguj się na swoje konto w extranecie (login to numer przynależności do Izby).
  2. Wybierz zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2021/2022”.
  3. Wypełnij wniosek o Obowiązkowe OC i, jeśli chcesz, wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk, w tym o OC pracowni architektonicznej na promocyjnych warunkach.
  4. Jeśli wniosek został złożony poprawnie, w systemie wyświetli się komunikat wraz z numerem konta, na które w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  5. Po zaksięgowaniu składki lub raty w systemie, po 3 dniach dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Roczna składka ubezpieczenia na kwotę 50 tys. euro wynosi 145 zł, a 105 zł dla emerytów i rencistów. 

W razie pytań zawsze można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod numerem telefonu 22 646 42 42.

Ta strona korzysta z plików cookies oraz technologii local storage, w celu podniesienia komfortu użytkownia strony. Szczegóły znajedziesz w naszej polityce prywatności oraz w informacji o sposobie przetwarzania danych osobowych (RODO).
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z tej strony wyrażasz na to zgodę.