Facebook
szkolenie_on-line:.
Dodano: 03 cze 2020 | Aktualizacja: 03 cze 2020 11:35:51 Szkolenia dla architektów

Szkolenie on-line:

W dniu 1 czerwca na platformie Warsztat Architekta w zakładce Biblioteka szkoleń zostało udostępnione szkolenie pod tytułem „Projektowanie uniwersalne” przeprowadzone przez p. dr inż. arch. Iwonę Benek, a przygotowane przez naszych Kolegów ze Śląskiej OIA.

Wykład złożony jest z następujących modułów:

  1. Jak projektować – w skali przestrzeni publicznych, terenów zieleni oraz budynków i ich wnętrz – w sposób przyjazny dla osób z różnymi ograniczeniami, w tym dla osób starszych i niepełnosprawnych.
  2. Koncepcja uniwersalnego projektowania, jako filozofii kształtowania przestrzeni w sposób umożliwiający jej użytkowanie w możliwie szerokim zakresie, przez osoby z różnymi ograniczeniami, w tym osoby starsze i niepełnosprawne - oraz płynące z tego korzyści społeczne.
  3. Projektowanie uniwersalne – objaśnienie koncepcji, założenia i zasady.
  4. Etapowanie w projektowaniu uniwersalnym i zróżnicowane scenariusze projektowe.
  5. Projektowanie uniwersalne, a koncepcje stosowane w projektowaniu architektonicznym.
  6. Standardy dostępności na tle przepisów prawnych.
  7. Zasady audytowania, listy sprawdzające.
  8. Zasady projektowania pomieszczeń higieniczno – sanitarnych zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Dobre praktyki

Prowadzący szkolenie: dr inż. arch. Iwona Benek - Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Fundacja Laboratorium Architektury 60+,
Maciej Jaworski - Dyrektor Zarządzający w HEWI Polska.

Zachęcamy do zapoznania się z udostępnionymi materiałami oraz treściami. 

Link do szkolenia 

Ta strona korzysta z plików cookies oraz technologii local storage, w celu podniesienia komfortu użytkownia strony. Szczegóły znajedziesz w naszej polityce prywatności oraz w informacji o sposobie przetwarzania danych osobowych (RODO).
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z tej strony wyrażasz na to zgodę.